AKTUALNOŚCI

Przeczytaj najnowsze informacje

ZAJĘCIA

Dowiedz się, jak wyglądają zajęcia

DLA UCZESTNIKÓW

Zobacz zdjęcia oraz niektóre materiały z zajęć

CIEKAWOSTKI

Usiądź wygodnie i zobacz, w czym jest przyszłość

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Świąteczne zabawy z LEGO

22 grudnia 2018

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

Zajęcia w semestrze • Opinie

 

POMAGAMY RODZICOM ZADBAĆ O ROZWÓJ DZIECI, ŻEBY ODKRYŁY W SOBIE
NOWE MOŻLIWOŚCI I UWIERZYŁY WE WŁASNE SIŁY.

 

Witaj! Zdaje się, że mamy coś dla Ciebie.

Jeżeli Twoje dziecko:

 • ma 7 – 12 lat,
 • uwielbia klocki LEGO,
 • a najchętniej przesiadywałoby godzinami przy komputerze lub tablecie,
 • ale nie uczestniczyło jeszcze nigdy w zajęciach z robotyki LEGO…

A Ty uważasz, że:

 • było w tym roku grzeczne
 • i zasłużyło na fantastyczną niespodziankę…

Ponadto:

 • zależy Ci na jego rozwoju i kontakcie z rówieśnikami
 • i chcesz mu pokazać, jakie fajne rzeczy można robić za pomocą komputera
 • oraz że nauka może być świetną zabawą
 • i oczywiście chętnie znajdziesz chwilę dla siebie przed świętami

To zdaje się, że mamy coś w sam raz dla Ciebie!

Proponujemy Ci:

 • zajęcia z robotyki LEGO (WeDo oraz Mindstorms)
 • 2 godziny specjalnie dla Twojego dziecka w sobotę 22 grudnia (9:00-11:00 lub 11:30-13:30)
 • w małych grupach
 • i w iście świątecznym klimacie!

Zarezerwuj miejsce już teraz!

Od dawna wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Wykorzystujemy ten fakt na naszych zajęciach – używając klocków LEGO rozwijamy dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Na zajęciach z robotyki tworzymy ciekawe konstrukcje, które dzięki zastosowaniu przekładni i silników mogą się poruszać. Następnie wspólnie programujemy zbudowane w ten sposób zabawki, ucząc się w ten sposób logicznego myślenia.

Udowodniono, że czynnikami najsilniej stymulującymi rozwój emocjonalny i intelektualny młodzieży są gra na instrumentach i właśnie programowanie. Warto też pamiętać, że dzieci bardzo wcześnie zaczynają swoją przygodę z komputerem – dlatego my uczymy je, jak to zrobić mądrze.

Świąteczne zajęcia poprowadzą Paulina Żelazko oraz Julia Trzaskowska. Na co dzień prowadzą zajęcia z robotyki WeDo, Mindstorms oraz programowania. Uwielbiają pracować z dziećmi i wspólnie z nimi cieszą się nawet najmniejszymi sukcesami (a o te na naszych zajęciach nietrudno!).  Potrafią rozbudzić w dzieciach pasję do programowania i zainteresować je nawet takimi tematami, jak przekładnia zębata czy mechanizm równoległoboku. Całość jest prowadzona w bardzo sympatycznej atmosferze, bo na zajęciach same się świetnie bawią!

Zamierzamy się świetnie bawić! Dołącz do nas!

22 grudnia zapraszamy przede wszystkim dzieci, które jeszcze nie brały udziału w zajęciach z robotyki. Po okazyjnej cenie i w świątecznej atmosferze możecie sprawdzić, czy podobają Wam się takie lekcje i ewentualnie zapisać się na przyszły semestr nauki z nami. Uwaga – to spotkanie do niczego nie zobowiązuje.

Oferta

Zajęcia WeDo

Zajęcia Mindstorms

Dla dzieci w wieku 7 – 9 lat Dla dzieci w wieku 10 – 12 lat
22 grudnia, 9:00 – 11:00 22 grudnia, 11:30 – 13:30
25 zł – płatność przelewem

30 zł – płatność na miejscu

25 zł – płatność przelewem

30 zł – płatność na miejscu

 

Tak, to nie żart ;). Zajęcia świąteczne kosztują jedynie 25/30 zł za 120 minut. Obawiamy się, że miejsca mogą się więc rozejść naprawdę szybko – pierwszeństwo dla osób zapisanych! Tak niska cena wynika z tego, że zajęcia mają charakter promocyjny – uprzejmie więc prosimy Państwa o wyrażenie zgody na dokumentację fotograficzną.

 

Jak wyglądały świąteczne zajęcia w poprzednim roku?

 

Zajęcia w semestrze

Jeżeli Tobie i dziecku spodobają się takie zajęcia, będziesz mógł zapisać je na regularne zajęcia w semestrze (jeżeli nie, do niczego nie jesteś zobowiązany).

Jak wyglądają zajęcia?

Na początek – dla chętnych – rozgrzewka
Zajęcia rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki matematycznej – ćwiczymy podstawowe działania arytmetyczne (każdy na swoim poziomie), poznajemy pewne zagadnienia z geometrii. Jeśli jest kilku uczestników na tym samym poziomie, to czasami rozgrywamy turnieje.

 

Wprowadzenie
Drugim etapem jest ogólne wprowadzenie do tematu dnia. Budowane przez nas konstrukcje są zazwyczaj modelami maszyn, urządzeń bądź przypominają zwierzęta. Celem wprowadzenia jest przedstawienie tego, co później będzie budowane. Omówienie jak działa dane urządzenie, czy zwrócenie uwagi na szczególne cechy zwierzęcia (a czasami rośliny!).

 

Budujemy!
Następnie każdy zespół buduje swoją konstrukcję. Jeżeli jest taka potrzeba, to w trakcie budowania robimy krótkie przerwy przeznaczone na omówienie istotnych szczegółów konstrukcyjnych. Gdy powstanie pierwsza konstrukcja – wspólnie omawiamy jak będzie działała, szczegółowo analizujemy użyte mechanizmy i zastanawiamy się jak ją wprawić w ruch.

 

Czas na programowanie
Programowanie to najciekawszy i najtrudniejszy element zajęć. Zazwyczaj wspólnie układamy pewne fragmenty programu. Gdy podstawowa wersja programu jest gotowa, rozwijamy ją o kolejne funkcje – wspólnie lub indywidualnie w zespołach.

 

Zabawa – nieodłączny element każdych zajęć

Gotową i zaprogramowaną konstrukcją można się bawić, rozbudowywać ją mechanicznie bądź uzupełniać program o kolejne możliwości.

 

Prezentacja
Ostatnie 15 minut to czas, w którym znienacka pojawiają się rodzice. Oglądają oni dzieła swoich pociech, z zainteresowaniem słuchają opowieści o tym, co to jest, do czego służy, jakie ma możliwości, jakie rozwiązania techniczne zostały użyte do skonstruowania oraz jakie trudności trzeba było pokonać, aby osiągnąć taki efekt. Jest to najważniejszy punkt programu – umacnia więzi dzieci z rodzicami i ich poczucie własnej wartości.

 

Zdjęcia z zajęć
Jeżeli tylko rodzice wyrażają zgodę, na każdych zajęciach robimy zdjęcia dzieciom i ich dziełom. Są one dostępne tylko dla rodziców. Fotografie nie tylko stanowią wspaniałą pamiątkę, ale oglądane wspólnie z dzieckiem są doskonałym tematem do rozmowy. Dziecko spytane, co robiło albo jak spędziło czas na zajęciach, zwykle odpowiada kilkoma słowami (“było fajnie”). Zobaczenie zdjęć przypomina mu, jakie emocje towarzyszyły lekcji. Niejednokrotnie rozpoczyna to naprawdę długą opowieść.

 

OPINIE

 

 

Formularz zgłoszeniowy

Wysyłając formularz zgłoszeniowy rezerwujesz miejsce na zajęciach w dniu 22 grudnia 2018. Na podanego maila prześlemy Ci dane do przelewu (opłata 25 zł). Możesz również zapłacić na miejscu przed zajęciami – wówczas opłata wyniesie 30 zł. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie równo odliczonej kwoty.

Tak niska cena zajęć wynika z ich promocyjnego charakteru, w związku z czym uprzejmie Państwa prosimy o wyrażenie zgody na dokumentację fotograficzną.