zaprasza przyszłych dobrych inżynierów

AKTUALNOŚCI

Przeczytaj najnowsze informacje

ZAJĘCIA

Dowiedz się, jak wyglądają zajęcia

DLA UCZESTNIKÓW

Zobacz zdjęcia oraz niektóre materiały z zajęć

CIEKAWOSTKI

Usiądź wygodnie i zobacz, w czym jest przyszłość

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Druk 3D

W skróciePrzebieg zajęćTematy zajęćDla kogo są zajęcia?

 Opłaty i zasady uczestnictwaZniżki

Niestety w bieżącym semestrze nie udało nam się nigdzie uruchomić tych zajęć.

W skrócie

 • Wiek: od 8 lat
 • Modelujemy w programie TinkerCAD
 • Uczestnicy pracują samodzielnie
 • Na każdego uczestnika przypada 1 komputer
 • Semestr obejmuje 12 zajęć
 • Zajęcia trwają 120 minut

Przebieg zajęć

Własne konto
Dla ułatwienia późniejszego zbierania wyników modelowania zazwyczaj pracujemy na ogólnych kontach, ale zachęcamy szczególnie zainteresowanych uczniów do zakładania sobie własnych kont w programie TinkerCAD. Pozwala to na dostęp do swoich projektów z każdego komputera (a więc modelowanie można kontynuować w domu), a także uczy nawyku wylogowywania się i zapamiętywania haseł.

Ocena własnej twórczości
Gdy uczestnicy dostaną do ręki wydrukowane modele, często siadamy wspólnie – oglądamy, oceniamy, zastanawiamy się, co zostało zaprojektowane dobrze, a co źle.

 

Wprowadzenie
Każde zajęcia poświęcone są poznawaniu nowego zagadnienia – po krótszym (lub czasami dłuższym) wyjaśnieniu bierzemy się do pracy. Modelujemy, projektujemy, czasem mierzymy i dopasowujemy. Prowadzący czasami coś sugerują, ale starają się nadmiernie nie kontrolować i nie narzucać swoich pomysłów.

 

Czas na modelowanie
Każde dziecko ma do dyspozycji własny komputer i własną wyobraźnię. Tworzy coś, co ma się zmieścić w ramach narzuconych przez prowadzącego, ale jednocześnie jest w pełni jego własnym wytworem.

 

Prezentacja
Ostatnie 30 minut to czas, w którym znienacka pojawiają się rodzice. Oglądają oni wytwory swoich dzieci – te już wydrukowane i te właśnie zaprojektowane. Jest to czas na przygotowanie do druku zaprojektowanych modeli. Uczestnicy mogą to robić wspólnie z prowadzącym, mogą w tym czasie kontynuować modelowanie według własnej koncepcji, a jeśli komuś się wyjątkowo spieszy – może zrezygnować z tej części zajęć – pod warunkiem, że już zaprezentował swoje osiągnięcia rodzicom, bo niezmiennie uważamy, że jest to najważniejszy punkt programu – umacnia więzi dzieci z rodzicami i ich poczucie własnej wartości.

 

Zdjęcia z zajęć
Jeżeli tylko rodzice wyrażają zgodę, na każdych zajęciach robimy zdjęcia dzieciom i ich dziełom. Są one dostępne tylko dla rodziców. Fotografie nie tylko stanowią wspaniałą pamiątkę, ale oglądane wspólnie z dzieckiem są doskonałym tematem do rozmowy. Dziecko spytane, co robiło albo jak spędziło czas na zajęciach, zwykle odpowiada kilkoma słowami. Zobaczenie zdjęć przypomina mu, jakie emocje towarzyszyły lekcji. Niejednokrotnie rozpoczyna to naprawdę długą opowieść.

 

TEMATY ZAJĘĆ

W ramach zajęć tworzymy drobne przedmioty i potem je drukujemy na drukarce 3D.

Na pierwszych zajęciach prezentujemy drukarkę, wyjaśniamy jak działa i tłumaczymy, jakich zasad należy się trzymać, by zaprojektowany przedmiot miał szansę zostać poprawnie wydrukowany. Projektujemy też pierwsze najprostsze przedmioty. Drukowanie 3D jest to proces długotrwały, więc swoje wytwory uczestnicy otrzymują dopiero na kolejnych zajęciach i wtedy przekonują się jak świetnie wszystko zaprojektowali, albo… że popełnili jakiś drobny błąd, który sprawił, że wydrukowany przedmiot nadaje się tylko do pokazywania, jak nie należy projektować. Wtedy każdy ma szanse chwilę popracować nad poprawą czy udoskonaleniem swoich projektów, po czym przechodzimy do kolejnego tematu i projektujemy kolejny ciekawy obiekt.

Jesteśmy też otwarci na pomysły uczniów – przecież to ma być nauka przez zabawę!

DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE ZAJĘCIA?

 • dla dziewcząt i dla chłopców
 • w wieku od 8 lat
 • dla ciekawych świata dzieci
 • dla tych, którzy nie mogą oderwać się od komputera i tych, którzy jeszcze nie korzystali z myszki

 

 

OPŁATY I ZASADY UCZESTNICTWA

 • Cena za semestr, tj. 12 x 2h zajęć
 • Możliwa płatność w 4 ratach po 165zł (przed 2, 5, 8 i 11 zajęciami)
 • Pierwsze zajęcia traktujemy jako niezobowiązującą próbę – jeśli nie spełnimy oczekiwań, to nie pobieramy za nie opłaty.
 • Jeżeli uczestnik jest nieobecny na zajęciach, to ma prawo je odpracować w innym terminie – oczywiście po uprzednim uzgodnieniu – czyli w miarę możliwości.

 

ZNIŻKI

 • Zniżka 30 zł za zapisanie się przez formularz (aby dowiedzieć się więcej, zapisz się na listę zainteresowanych)
 • Przy jednorazowej wpłacie za cały semestr zniżka 60 zł (płatność do trzecich zajęć)
 • Zniżka dla rodzeństw: pierwsze dziecko z każdej rodziny płaci pełną stawkę, drugie i kolejne – o 90 zł mniej