zaprasza przyszłych dobrych inżynierów

AKTUALNOŚCI

Przeczytaj najnowsze informacje

ZAJĘCIA

Dowiedz się, jak wyglądają zajęcia

DLA UCZESTNIKÓW

Zobacz zdjęcia oraz niektóre materiały z zajęć

CIEKAWOSTKI

Usiądź wygodnie i zobacz, w czym jest przyszłość

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Załoga Tajemniczej Wyspy Inżyniera

Błażej SawionekPaulina ŻelazkoMonika Sinicka

Tomasz SmolikAlicja Głowacka

Tadeusz PopławskiJulia TrzaskowskaAgnieszka Kozłowska

Jan Barański

 

BS

 

Błażej Sawionek – Główny Inżynier Wyspy

Pewnego pięknego, wiosennego dnia w roku 2012 Ktoś (komu jestem za to bardzo wdzięczny) zaproponował mi, żebym zapisał swoje dzieci na “takie fajne zajęcia” – sprawdziłem na czym one polegają i stwierdziłem, że takie zajęcia… to przecież sam mogę poprowadzić! Potem okazało się, że sprawa nie jest aż tak prosta, jak na pierwszy rzut oka wygląda, ale spotkałem dobrych ludzi, którzy nauczyli mnie jak to robić dobrze. Dzięki temu we wrześniu tego samego roku zaczęła swoją działalność Tajemnicza Wyspa Inżyniera i trwa do dziś.

Zajmuję się na Wyspie wszystkim – organizuję, ustalam, rozliczam… ale najchętniej pracuję “na froncie” – czyli prowadzę zajęcia, bo mogę realizować główny cel Tajemniczej Wyspy – wprowadzać Uczestników w fascynujący świat techniki, fizyki, matematyki, logiki – tego wszystkiego, co sam najbardziej lubię! Poza tym cieszy mnie odkrywanie potencjału młodych ludzi, lubię kiedy zadają trudne, nietypowe pytania, kiedy zaskakują swoją wiedzą, a jeszcze lepiej – myśleniem.

Mówiąc w skrócie: jestem inżynierem! I to nie tylko dlatego, że dawno dawno temu ukończyłem studia na Wydziale Elektroniki (tak, tak – jeszcze wtedy miał taką krótką i jednoznaczną dla wszystkich nazwę!) Politechniki Warszawskiej, ale dlatego, że taka jest moja konstrukcja – nie potrafię niczego zrobić “bo tak”, jeśli coś robię, to muszę wiedzieć dlaczego. Jeśli czegoś używam, to muszę wiedzieć jak to działa.Julia Trzaskowska

Aktualnie jestem studentką Budownictwa na SGGW. Czemu akurat ten kierunek? Ponieważ od zawsze lubiłam tworzenie i konstruowanie czegoś zupełnie nowego. Stąd moja osoba w Tajemniczej Wyspie. W wolnym czasie (którego zwykle nie mam 😉 ) bardzo lubię podróżować i odkrywać nowe miejsca, ale najbardziej lubię góry. Oprócz tego dużo radości sprawia mi praca z dziećmi – to chyba najbardziej wdzięczna praca – dlatego też, dobrze się czuje prowadząc zajęcia z robotyki.
Prowadzenie zajęć z robotyki oraz kontakt z małymi inżynierami nie raz udowodniły mi, że dziecięca kreatywność nie ma granic, a radość i uśmiech na twarzach dzieci, w momencie, gdy konstrukcja zacznie działać, to najlepsze wynagrodzenie jakie mogę dostać.
Zamiłowanie do pracy z dziećmi potwierdzają także ukończone przeze mnie kursy animatorów gier i zabaw, kursy wychowawców uprawniających do pracy z dziećmi w wieku 10-12 oraz kurs pierwszej pomocy.

 

 

 

 


Tomasz Smolik

Jestem studentem mechatroniki na Politechnice Warszawskiej. Interesują mnie głównie wyścigi samochodów sportowych i technologia w nich stosowana. Zajmuję się prowadzeniem zajęć z robotyki LEGO na Tajemniczej Wyspie Inżyniera, ponieważ lubię konstruować, poznawać zasadę działania i uruchamiać różne mechanizmy oraz dzielić się swoją pasją i wiedzą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Alicja Głowacka

Jestem studentką Architektury na Politechnice Warszawskiej i bardzo cenię sobie kreatywność przy rozwiązywaniu problemów. Zawsze mnie ciekawi, co dzieci jeszcze wymyślą. W swojej pracy najbardziej lubię to, że nauczenie się już samych podstaw programowania pozwala na tworzenie najróżniejszych konstrukcji. Ćwiczenie wyobraźni i wymyślanie mechanizmów może być świetną zabawą, a do tego jest bardzo przydatne!

 

 

 

 

 

 

 


 

Jan Barański

Jestem studentem matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Moje zainteresowania są bardzo szerokie ale głównie skupiają się wokół programowania i matematyki. Przygodę z Tajemniczą Wyspą Inżyniera zacząłem w 2014 roku. Prowadzę zajęcia z robotyki Lego i programowania w Scratchu. W wolnym czasie zajmuję się tworzeniem aplikacji mobilnych i gier. W pracy z dziećmi fascynuje mnie formułowanie często zaawansowanych pojęć w sposób maksymalnie lekki. Kreatywność dzieci z którą się stykam od kilku lat w TWI wciąż mnie urzeka, a pomoc w realizacji ciekawych autorskich pomysłów jest dla mnie zawsze super zabawą.

 

 

 

 

 

 


Tadeusz Popławski

Nazywam się Tadeusz Popławski. Studiowałem Inżynierię Materiałową na Politechnice Warszawskiej. Interesuję się muzyką i nową technologią (druk 3D, programowanie, smartfony, komputery). Pracuję w TWI między innymi dlatego, że chcę studiować automatykę i robotykę, a myślę że to znakomity sposób żeby się dodatkowo pouczyć programowania, a przy okazji popracować w dobrym zespole. Jestem obecnie asystentem prowadzącego zajęcia, czyli zajmuję się przygotowywaniem zajęć, panowaniem nad porządkiem, i ewentualną pomocą dzieciom w budowaniu i programowaniu. Mam nadzieję że ta praca da mi możliwość lepszego rozumienia struktur logicznych użytych w językach programowania.

 

 

 

 

 

 


Agnieszka Kozłowska

W zeszłym roku obroniłam tytuł inżyniera na Politechnice Warszawskiej. Aktualnie postanowiłam oddać się pasji i pracuję w cukierni. Już na studiach próbowałam połączyć swoje zamiłowanie do pieczenia z kierunkiem (Mechanika i Budowa Maszyn) projektując drukarkę do czekolady. Technika druku 3D fascynuje mnie już od kilku lat, dlatego gdy dowiedziałam się że mam możliwość dołączenia do zespołu Tajemniczej Wyspy Inżyniera i dzielenia się swoją wiedzą na ten temat z najmłodszymi, nie wahałam się! Praca z dziećmi nie jest mi obca. Od 15 lat jestem harcerką i wiem, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę.

 

 

 

 

 

 

 


PŻ

Paulina Żelazko

Aktualnie kończę studia magisterskie na kierunku Automatyka i Robotyka na Politechnice Warszawskiej. Tytuł inżyniera zdobyłam na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn – również na PW. Moją mocną stroną zawsze była matematyka, ale ciągnęło mnie także do programowania, grafiki, filmów i innych “okołokomputerowych” spraw. Mam również słabość do dzieci – niejednokrotnie udawało im się mnie rozbawić albo rozczulić. One są taką moją receptą na dobry humor.

Uwielbiam pracować razem z Moniką. Obie mamy certyfikaty Animatora Czasu Wolnego, Wychowawcy Wypoczynku oraz Pierwszej Pomocy oraz jesteśmy prawdziwymi mistrzyniami, jeśli chodzi o organizację imprez dziecięcych.

Biorąc to wszystko pod uwagę – Tajemnicza Wyspa Inżyniera jest dla mnie idealnym miejscem do pracy. W roku szkolnym prowadzę zajęcia z Robotyki WeDo, Robotyki Mindstorms oraz Tworzenia Gier Komputerowych, a w wakacje półkolonie. Jako instruktorka mogę przekazywać dzieciom swoją wiedzę i zainteresowania. Jako animatorka – zorganizować im fantastyczne półkolonie i świetnie się przy tym bawić. A całości dopełnia fakt, że (do końca sierpnia 2018) prowadzę fanpage oraz stronę TWI – czyli zajmuję się tworzeniem grafik, filmów i promocją, a kiedy chcę – mogę nawet pisać opowiadania, tworzyć memy czy robić gry dla naszych fanów.

 


MS

Monika Sinicka

Mam na imię Monika. Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Otwocku im. Juliusza Słowackiego. Tytuł magistra inżyniera zdobyłam w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Moją mocną stroną jest kreatywność. W swojej pracy najbardziej lubię to, że pracuję w młodym i energicznym zespole. Dzieci wprowadzają każdego dnia do mojego życia mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii.

W pracy nauczyłam się cierpliwości i wytrwałości. Mam głowę pełną pomysłów na zabawy i razem z Pauliną wykorzystujemy je na półkoloniach. Na zajęciach tworzymy w Scratchu rozmaite programy, aby zbudowana konstrukcja była jeszcze ciekawsza. Uwielbiam ten moment kiedy dzieci chwalą się rodzicom. Jestem z nich wtedy bardzo dumna, a najlepszą nagrodą dla mnie są słowa: “proszę Pani było dzisiaj super”.