zaprasza przyszłych dobrych inżynierów

AKTUALNOŚCI

Przeczytaj najnowsze informacje

ZAJĘCIA

Dowiedz się, jak wyglądają zajęcia

DLA UCZESTNIKÓW

Zobacz zdjęcia oraz niektóre materiały z zajęć

CIEKAWOSTKI

Usiądź wygodnie i zobacz, w czym jest przyszłość

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

ZAJĘCIA

Od dawna wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i prowadzimy zajęcia zupełnie inne od tych, z jakimi można się spotkać w szkołach. U nas teoria łączy się z praktyką. Dzieci eksperymentują, z zaciekawieniem czekając na efekty. Prowadzący wyjaśniają im zaobserwowane zjawiska. Poznajemy praktyczną stronę matematyki i fizyki. Pracując w parach, uczymy się współpracy.

 

 

 

Rodzaje prowadzonych przez nas zajęć

 

Robotyka WeDo 1.0

 

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat

Nauka podstaw robotyki oraz prog­ramo­wania w oparciu o LEGO WeDo.

Zestaw klocków LEGO WeDo pozwala na budowanie nieskomplikowanych kon­struk­cji, które dzięki wykorzystaniu odpowiednich mechanizmów mogą się poruszać. Interaktywne elementy (silnik, czujniki) mogą być sterowane przy pomocy komputera. Do sterowania wy­ko­rzys­tu­jemy proste języki programowania.

Dowiedz się więcej

Tworzenie gier komputerowych

Zajęcia dla dzieci w wieku 8+

Nauka programowania i myślenia przy­czynowo-skutkowego poprzez pisanie gier komputerowych.

Twoje dziecko uwielbia gry kom­pute­rowe? To świetnie. Granie nie tylko nie ogłupia, ale znakomicie rozwija mózg. My idziemy o krok dalej – nauczymy Twoje dziecko samodzielnie tworzyć własne gry. Oferujemy serię zajęć z programowania z wykorzystaniem języka obiektowego Scratch stworzonego specjalnie dla dzieci.

 

Druk 3D

Zajęcia dla dzieci w wieku 8+

Nauka modelowania i drukowania 3D

Na zajęciach z drukowania 3D uczymy się, jak przenieść własne, trój­wymia­rowe modele z wyobraźni do programu TinkerCAD. Dowiadujemy się, jak projektować, aby dało się wydru­kować efekty naszej pracy. Na początku tworzymy proste, a potem coraz bardziej złożone modele, które przed kolejnymi zajęciami zostaną wydrukowane i będziemy je mogli wziąć ze sobą do domu. Zajęcia rozwijają wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, precyzję, a także wyrabiają cierpliwość i koncentrację.

Robotyka Mindstorms

Zajęcia dla dzieci w wieku 10+

Nauka robotyki i programowania w oparciu o LEGO Mindstorms.

Zestaw LEGO Mindstorms pozwala na budowanie znacznie bardziej zaawan­sowa­nych (w porównaniu do zestawu LEGO WeDo) konstrukcji. Do dyspozycji mamy 3 serwomotory oraz więcej czujników. Wykorzystujemy blo­kowy język programowania oparty na LabView. Roboty Mindstorms są bardziej skomplikowane, ale dzięki temu niesamowicie efektowne.

Elektronika

Zajęcia dla dzieci w wieku 13+

Nauka montowania obwodów elektrycznych i elektronicznych

Programowanie w środowisku Arduino, od gaszenia lampek po sterowanie samochodem za pomocą przeglądarki. W ramach zajęć montujemy różnego rodzaju obwody elektryczne i elektroniczne. Lutowanie nie jest nam obce. Tworzymy od podstaw własne roboty. Prace zabieramy do domu.